025-730x435
05lis

Montaż reklam – jaki sprzęt jest potrzebny?

Reklama zewnętrzna to jedna z najbardziej powszechnych, a jednocześnie wyjątkowo skutecznych form dotarcia do potencjalnych klientów. Z uwagi na zazwyczaj spore rozmiary i zlokalizowanie w miejscu, gdzie każdego dnia przewija się mnóstwo osób, pozwala w stosunkowo krótkim czasie dotrzeć z komunikatem do odbiorców. Montaż reklam wielkogabarytowych wiąże się jednak z koniecznością pracy na wysokości. Z tego względu, niezbędne jest zatrudnienie fachowców, którzy nie tylko posiadają uprawnienia do wykonywania tego typu czynności, ale również dysponują odpowiednim sprzętem. Co warto wiedzieć na ten temat?

Jak przebiega montaż reklam na wysokości?

Na skuteczność przekazu reklamowego wpływa m.in. jakość montażu oraz sposób wyeksponowania materiałów. Prawidłowe wykonanie zlecenia wpływa także na stabilność konstrukcji oraz jej żywotność. Jak przebiega cały proces? Sama instalacja nie należy do prostych. Posiadanie odpowiedniego sprzętu to jedno. Ważne są także umiejętności zatrudnionych osób, czyli alpinistów przemysłowych. Narzędzia i sprzęty potrzebne do zrealizowania usługi są zawsze dobierane indywidualnie, w zależności od tego jaki jest charakter zlecenia. W przypadku gdy dana reklama ma znaleźć się np. na ścianie budynku lub w innym miejscu na mniejszej lub większej wysokości, najczęściej wykorzystuje się wysięgnik koszowy. Jakie są zalety takiego rozwiązania?

  • Wysięgnik, znany również jako zwyżka samochodowa, stanowi stabilne podłoże dla osób zajmujących się montażem, a przy tym zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. Dodatkowo, w ogromnym stopniu ułatwia sam proces instalacji, usprawniając pracę. Alpiniści przemysłowi mogą liczyć na swobodę ruchów, a jednocześnie mają różne opcje manewrowania.
  • Kolejną zaletą jest jest możliwość dotarcia nawet do trudno dostępnych obszarów. Czasami montaż reklam wiąże się z pracą w wąskich przestrzeniach, gdzie najlepiej sprawdzi się właśnie niewielki wysięgnik. Kolejną zaletą sprzętów wyróżniających się małymi rozmiarami jest stosunkowo niska waga. To z kolei pozwala na ich umieszczenie w wielu miejscach, bez obaw o jakiekolwiek zniszczenia powierzchni.
  • Wysięgniki koszowe są skonstruowane w taki sposób, aby fachowcy dysponowali odpowiednio dużą przestrzenią i mogli bez trudu pomieścić w koszu wszystkie potrzebne narzędzia i sprzęty. Dzięki temu, znajdują się one pod ręką, a prace przebiegają szybko i sprawnie. Niemniej jednak, jeśli okaże się, że potrzebne jest dodatkowe urządzenie, wystarczy jedno naciśnięcie przycisku, aby w krótkim czasie znaleźć się z powrotem na ziemi, a następnie wrócić na górę.

Jakie sprzęty wykorzystuje się jeszcze w trakcie montażu?

Sposób montażu zależy od wielu czynników. Pod uwagę bierze się nie tylko wysokość, ale również to jaką powierzchnię ma zajmować reklama i jaka jest dostępność miejsca pod reklamę. Co w sytuacji gdy użycie wysięgnika jest niemożliwe, np. z powodu braku wystarczającej przestrzeni do zaparkowania dźwigu? W takich przypadkach najczęściej pojawia się konieczność skorzystania z dostępu linowego. Alpiniści przemysłowi mocują swoje uprzęże do sztywnych elementów budynku i opuszczają się do miejsca, gdzie mają odbywać się prace. Wiele zleceń wymaga połączenia kilku metod, zwłaszcza w sytuacji gdy wysokość budynku, na którym ma znaleźć się reklama jest naprawdę duża. Doświadczeni alpiniści pracujący dla renomowanych firm z pewnością poradzą sobie z każdym zleceniem, nawet o dużym stopniu skomplikowania.