Mycie okien na wysokościach, czyszczenie elewacji, hal Poznań

 

Prace na wysokościach to dość skomplikowany rodzaj usługi, ponieważ istnieje mnóstwo czynników, które wymagają szczególnej uwagi podczas wykonywanych czynności, zwłaszcza podczas mycia okien w wysokich biurowcach, wieżowcach, gdzie dominują przeszklenia. Obecnie nie ma potrzeby stawiania rusztowań ani stosowania skomplikowanego sprzętu do wykonywania różnych prac na wysokości, zwłaszcza jeśli chodzi o mycie okien. Rozwiązaniem problemu jest tzw. alpinizm przemysłowy, czyli przeprowadzanie prac na wysokości. Tego typu prace są wykonywane przez specjalistów w tej dziedzinie, oczywiście przy użyciu różnych narzędzi i środków bezpieczeństwa. Zakres usług świadczonych przez naszą firmę alpinistyczną obejmuje m.in.:

 1. mycie okien na wysokościach,
 2. czyszczenie elewacji,
 3. czyszczenie hal i magazynów.

Działamy na terenie Poznania i okolic. Osoby zainteresowane współpracą zachęcamy do skontaktowania się z nami drogą telefoniczną lub mailową. Można także odwiedzić nas w siedzibie naszej firmy, która mieści się w Poznaniu.

Ciśnieniowe mycie okien

Mycie okien na wysokości jest ważne w przypadku sprzątania wysokich budynków – przeszkolonych biurowców i wieżowców. Tylko przeszkoleni specjaliści są w stanie poradzić sobie z tym zadaniem. Podobną usługę często zamawia się przy myciu okien także w budynkach mieszkalnych oraz w obiektach użyteczności publicznej ze szklanymi fasadami.

Etapy mycia okien na wysokości przez naszych specjalistów:

 1. Odgradzanie i zabezpieczanie terenu w dolnej części budynku, gdzie będą myte okna i innego typu przeszklenia, w celu ochrony przechodniów.
 2. Usuniecie możliwych zanieczyszczeń, np. śladów farby, za pomocą skrobaków, silnych preparatów.
 3. Mycie ręczne lub za pomocą myjek wysokociśnieniowych, w zależności od stopnia zabrudzenia szyb.
 4. Po umyciu okien następną czynnością jest osuszanie szyb. Podczas mycia okien stosowane są specjalne środki czyszczące, które nie pozostawiają smug i zapewniają maksymalny połysk.

Do czyszczenia okien i przeszkleń na dużych wysokościach nasi specjaliści używają lin zabezpieczających przed upadkiem, ponieważ na dużych wysokościach nie ma możliwości użycia innego sprzętu. W przypadku mocnych plam stosuje się specjalne preparaty chemiczne. Aby usunąć drobne zabrudzenia, sadzę, na szybę nakłada się roztwór mydła. Mycie odbywa się za pomocą specjalnych gąbek i skrobaków. Roztwór mydła jest usuwany ze szkła specjalnym preparatem do okien, a wilgoć zgromadzoną na krawędziach ściera się czystym i suchym materiałem.

Czyszczenie hal, wycinka drzew

Wycinka, przycinanie drzew to wbrew pozorom bardzo trudne operacje i nie chodzi tylko o to, jak potoczą się dalsze losy drzewa, ale przede wszystkim jest to czynności, które wymagają profesjonalnego podejścia, tak by cały proces wycinki był bezpieczny. W związku z tym wycinka drzew powinna być wykonywana przez profesjonalistów. Nasi specjaliści są nie tylko wykwalifikowani pod tym kątem, ale są przeszkoleni i posiadają wieloletnie doświadczenie w wycince drzew. Dysponują najnowocześniejszym sprzętem: podnośnikami koszowymi, piłami łańcuchowymi itp. Szerokie możliwości techniczne pozwalają na wykonywanie prac o dowolnym stopniu skomplikowania na dowolnej wysokości z gwarancją bezpieczeństwa i jakości wykonania.

W związku z pracami wysokościowymi, oprócz mycia okien, czyszczenia elewacji itp., zajmujemy się także czyszczeniem hal. Nasze profesjonalne podejście pozwala szybko i sprawnie wyczyścić hale i magazyny firm z dowolnej branży. Przy czyszczeniu brana jest pod uwagę specyfika hali i sposób jej działania. Harmonogram czyszczenia hal ustalamy wspólnie z klientem.

Malowanie konstrukcji

Najpopularniejszymi konstrukcjami znajdującymi się na dużej wysokości są maszty, balustrady, mosty, windy itp. Konstrukcje te znajdują się na zewnątrz, dlatego wpływają na nie czynniki środowiskowe, zwłaszcza niekorzystne warunki atmosferyczne – mróz, deszcz, nadmierne nasłonecznienie itp. W związku z tym należy regularnie przeprowadzać ich renowacje, dlatego malowanie konstrukcji metalowych na wysokości jest bardzo pożądaną usługą.

Malowanie konstrukcji metalowych warto powierzyć specjalistom, tj. firmom świadczących usługi w tym zakresie, które posiadają doświadczony i przeszkolony personel, a także są wyposażone w odpowiedni sprzęt. Jako doświadczona firma alpinistyczna świadczymy usługi także w tym zakresie. Malowanie konstrukcji przez naszych pracowników to gwarancja najwyższej jakości usług, mających na celu przywrócenie wytrzymałości konstrukcji oraz jej estetycznego wyglądu.

I wiele więcej

Prace wysokościowe w naszej firmie obejmują także takie usługi jak czyszczenie elewacji. Elewacje należy czyścić regularnie, najlepiej raz na rok, ponieważ brud bardzo szybko wnika w strukturę powierzchni.

Etapy czyszczenia elewacji budynków w K2Team obejmują takie czynności, jak:

 1. Ustalenie liczby kondygnacji, złożoności konstrukcji itp.
 2. Nasz przedstawiciel odwiedza obiekt, aby ustalić dokładny koszt wykonania usługi.
 3. Prowadzone są niezbędne prace, aby osiągnąć wyznaczony cel, tj. wyczyścić elewację za pomocą profesjonalnych narzędzi i preparatów.
 4. Istnieje możliwość połączenia kilku usług, np. mycia elewacji oraz mycia okien. Decyzja należy do Klienta.

Skontaktuj się z nami

W przypadku prac związanych z czyszczeniem elewacji, mycia okien, malowaniem konstrukcji, wycinki drzew itp. należy skontaktować się z naszą firmą, a my w jak najkrótszym czasie wykonamy kompleksowe prace związane z czyszczeniem obiektów na wysokości. Masz pytania? Potrzebujesz konsultacji? Chcesz poznać szacunkowy koszt wybranej usługi? Zadzwoń do nas! Z przyjemnością odpowiemy na każde pytanie.