070-730x435
10maj

Jak dbać o czystość hal i magazynów?

Utrzymanie czystości w halach i magazynach ma istotne znaczenie zarówno ze względu na BHP, jak i komfort pracowników, a także kwestie typowo wizerunkowe. Warto pamiętać o tym, iż w wielu przypadkach klienci chcą zobaczyć przestrzeń w tego typu miejscach. W takich sytuacjach porządek stanie się naszym sprzymierzeńcem, świadcząc o profesjonalizmie. Za odpowiedni poziom czystości w każdej sytuacji odpowiada pracodawca, dlatego to jego zadaniem jest organizacja procesów związanych ze sprzątaniem. Jedną z bardziej wygodnych opcji jest zatrudnienie firmy odpowiedzialnej za czyszczenie hal. Co warto wiedzieć na ten temat?

Jak utrzymać czystość w halach i magazynach?

Utrzymywanie właściwego poziomu czystości w halach i magazynach w dużej mierze wpływa na komfort pracowników oraz ich wydajność. Dzięki temu są oni bardziej zmotywowani do tego, aby lepiej dbać o zachowanie porządku również na własnym stanowisku pracy. W halach produkcyjnych normy dotyczące higieny określają przepisy BHP oraz sanepid. Dotyczą one zarówno samych pomieszczeń, jak i środków jakie mogą być stosowane. Oczywiście te wytyczne będą różnić się w zależności od tego jakiego rodzaju działalność jest prowadzona na terenie obiektu.

  • Skorzystanie z usług profesjonalnej firmy oferującej czyszczenie hal to najlepszy sposób na zachowanie porządku w dłuższej perspektywie czasu. Takie rozwiązanie niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim można liczyć na to, iż zleceniem zajmą się osoby mające odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie. To z kolei zagwarantuje nam lepsze efekty czyszczenia. Bardzo istotną kwestią jest też posiadanie profesjonalnego sprzętu, dzięki któremu można skutecznie pozbyć się różnego rodzaju zabrudzeń.
  • Nowoczesne urządzenia zapewniają wydajną i dokładną pracę. Co więcej, maszyny są przeznaczone do działania na bardzo dużych powierzchniach, dzięki czemu cały proces jest maksymalnie skrócony i nie wpływa na funkcjonowanie hali czy magazynu. Co istotne, metody sprzątania mogą zostać dostosowane do warunków panujących w danym miejscu. Precyzyjne urządzenia są w stanie dotrzeć nawet do niewielkich zakamarków, gdzie bardzo często gromadzą się różnego rodzaju zabrudzenia.
  • Na uwagę zasługuje także fakt, iż firmy oferujące czyszczenie hal używają wyłącznie sprawdzonych i bezpiecznych detergentów, dopasowanych do konkretnej powierzchni. Są to zupełnie inne preparaty, w porównaniu do zwykłej chemii i są w stanie pozbyć się zanieczyszczeń niemożliwych do usunięcia tradycyjnymi sposobami.

Dlaczego jeszcze warto zlecić czyszczenie hal profesjonalistom?

W wielu firmach to pracownicy są zatrudniani do wykonywania codziennych czynności związanych z czyszczeniem. Ich zadaniem jest m.in. zamiatanie posadzek i zmywanie powierzchni. Niemniej jednak, tego typu czynności są niewystarczające i konieczne jest regularne przeprowadzanie gruntownego sprzątania hali lub magazynu.

W przedsiębiorstwach produkujących żywność, kwestia dbania o czystość jest szczególnie restrykcyjna. W takich miejscach konieczne jest też okresowe przeprowadzanie dezynfekcji. Wiele firm oferujących czyszczenie hal może świadczyć również tego typu usługi. Ze względu na obowiązujące przepisy, konieczne jest upewnienie się czy wykonawca posiada na wyposażeniu środki z odpowiednimi atestami. Mają one potwierdzać możliwość kontaktu z żywnością. Wybierając firmę sprzątającą należy też dowiedzieć się jakim sprzętem dysponuje i na ile elastycznie podchodzi do czasu wykonania zlecenia.