Odśnieżanie dachów, systemy anty-ptak, udrażnianie rynien Poznań – Inne prace

 

Dach można wyczyścić we własnym zakresie, jednak warto zwrócić uwagę, że jest to dość pracochłonne zadanie, zwłaszcza jeśli chodzi o budowę dwu lub więcej kondygnacji. Częstotliwość czyszczenia kanalizacji, dachu, rynien jest określana w zależności od liczby drzew rosnących w pobliżu domu, ponieważ to właśnie ich liście są główną przyczyną zatorów. Jeśli w pobliżu rośnie kilka terenów zielonych, czyszczenie może być konieczne do 3 razy w roku, ale jeśli w pobliżu domu nie ma ani jednego drzewa, wystarczy jedno czyszczenie systemu odwadniającego, dachu, rynien rocznie.

Tak czy inaczej, wskazane jest powierzenie profesjonalistom czyszczenia systemu rynnowego, odśnieżanie dachu, rynien, ponieważ mają oni niezbędny sprzęt do pracy na wysokości, a także sprzęt, za pomocą którego przeprowadza się skuteczne czyszczenie i odśnieżanie. Czyszczenie systemu rynnowego, dachu, rynien to praca, którą śmiało możemy powierzyć naszym specjalistom.

Podejmiemy się każdego zadania005-230x300

Czyszczenie silosów i zbiorników przez wspinaczy staje się coraz bardziej popularne w branży usług porządkowych. W końcu ta metoda jest bardziej opłacalna i szybsza niż inne.

Jednak istnieje kilka niuansów, które sprawiają, że jest to naprawdę prawdziwe. Do pracy należy stosować zaawansowany technologicznie profesjonalny sprzęt czyszczący oraz skuteczne detergenty, środki czystości, a także niezawodny sprzęt alpinistyczny. Pracownicy muszą być przeszkoleni i posiadać praktyczne doświadczenie zawodowe. Firma świadcząca usługi w zakresie odśnieżania dachów, czyszczenia rynien itp. powinna mieć dobrą opinię, zapewniać gwarancje usług oraz na bieżąco podnosić standardy usług poprzez ciągłe szkolenia, nabywanie nowoczesnego sprzętu itp.

Specjaliści od odśnieżania

Alpiniści przemysłowi z naszej firmy szybko i sprawnie oczyszczają dach ze śniegu, lodu i sopli. Podczas pracy przestrzegane są wszystkie niezbędne środki bezpieczeństwa. Odśnieżanie dachów, a także usuwanie sopli może być świadczone jednorazowo lub na bieżąco. Przy zamówieniu usługi jednorazowej sprzątanie odbędzie się w dogodnym dla Ciebie terminie. Zwykle są to godziny wieczorne i nocne, kiedy pieszych jest minimum.

Narzędzia wspinacza do usuwania lodu z dachu:

  1. lina bezpieczeństwa
  2. pas mocujący
  3. plastikowa (drewniana) łopata lub skrobaczka przywiązana do paska

System drenażowy na elewacji budynku przeznaczony jest do zbierania stopionej wody deszczowej i odprowadzania jej do kanalizacji. Chroni to elewację przed nadmierną wilgocią. Woda nie spływa po głowach przechodzących osób. Latem system odwadniający jest zatkany osiadającym kurzem, brudem, liśćmi rosnących w pobliżu drzew. Jego przepustowość spada, następuje korozja metalu. Część wody spływa po elewacji i niszczy ją.

Największa szkoda występuje, gdy temperatura powietrza spada poniżej zera. Wilgoć w rurze zamarza i rozszerza się. Prowadzi to do jego zerwania, awarii całego systemu. W rowkach na obwodzie dachu tworzą się sople. Ich znaczne przemarznięcie prowadzi do zawalenia się konstrukcji, stwarza potencjalne zagrożenie dla przechodzących ludzi i zwierząt. Często takie oblodzenie uszkadza pojazdy zaparkowane w pobliżu. Jedynym sposobem uniknięcia takiej sytuacji jest terminowe czyszczenie nie tylko przeszkleń, ale także rynien. Powstaje po opadnięciu liści z drzew przed nadejściem pierwszych przymrozków. Odpływ jest oczyszczany z gruzu na dwa sposoby:

Zadzwoń już dziś

Wieloletnie doświadczenie w czyszczeniu i odśnieżaniu dachów ze śniegu pozwala nam uzyskać najlepszy stosunek ceny do jakości wykonywanych usług. Ścisłe przestrzeganie norm ochrony pracy przy wykonywaniu prac związanych z odśnieżaniem dachów to główna zasada naszej pracy.

Najważniejsze prace związane z czyszczeniem dachów to:

  1. strącanie sopli z dachu,
  2. usuwanie sopli lodu z rynien,
  3. odśnieżanie dachu,
  4. całkowite usunięcie śniegu z dachu.

Wszystkie prace wykonywane są przez wykwalifikowanych specjalistów, którzy przeszli specjalistyczne szkolenie pod kątem odśnieżania dachów.